Pivo s láskou vařené

Hasičský pivovar v Bítově patří manželům Tesařovým.Byl vybudován v prostorách bývalé hasičské zbrojnice v Bítově.Z tohoto důvodu nese pivovar jméno Hasičský pivovar.
Návštěvník má možnost ochutnat kvalitní mok, uvařený a hýčkaný sládkem-majitelem.Pivovar je v provozu od podzimu roku 2015.Vaříme hlavně světlý ležák-nejtypičtější poctivé české pivo,ležáckého typu dle tradičních receptur.

Minipivovar s ročním výstavem1000 až 1200 hektolitrů ročně
Filozofie našeho pivovaru je jednoduchá:

Vyrábět poctivě piva ležáckého typu klasickou českou technologií. Používáme kvalitní varnu, uzavřené kvasné nádoby tzv. CK tanky pro hlavní kvašení a ležácké tanky samostatně chlazené .Naše pivo se vyrábí minimálně 32 dní. Jeden den se pivo vaří, sedm dní je na spilce, kde probíhá hlavní kvašení pomocí kvasinek spodního kvašení, a minimálně 25 dní nám pivo dozrává v ležáckých tancích, jako správný ležák.

Ležáky vaříme výhradně z českých surovin
 • Voda
  je hlavní složkou,která je v pivu obsažena.My používáme pitnou pramenitou vodu z obecního vodovodního řádu.Obecní řád čerpá vodu ze studní, které se nacházejí zde v Bítově, oblasti s nejčistčí přírodou na jižní Moravě. Je to pramenitá voda, která dává našemu pivu jedinečný charakter. Voda čerpaná z vodovodního řádu je pitná voda,kde jsou dodržovány jedny z nejpřísnějších norem v ČR.
 • Slad
  Slad plzeňského typu si bereme z hodonických sladoven SOUFFLET, nebo dovážíme ze Záhlinic, kde je humnová sladovna, která produkuje slad tradičním způsobem
 • Chmel
  Pro výrobu ležáku používáme výhradně žatecké chmely ne formě granulí . Žatecká oblast se vždy vyznačovala a vyznačuje vynikající kvalitou chmele
 • Kvasnice
  Pracujeme zejména s pivovarskými kvasnicemi tzv. spodního kvašení, které jsou typické pro výrobu piv plzeňského typu. Tyto kvasnice vyznačují tím,že kvasí při nízkých teplotách cca maximálně 12,5°C a po prokvašení si sedají na dno kvasných nádob.

Pivovar je unikátní tím, že celá část pivovarské technologie je vystavena očím návštěvníků, kteří sedí v pivnici, umístěné přímo v pivovaru.Návštěvník má možnost vidět varnu,vířivku,spilku,ležácké tanky,stanici CIP,sloužící k sanitaci nádob.Zákazník může sledovat vaření piva z pohodlí pivnice a pozorovat práci sládka.

Restaurace a prodejny, ve kterých můžete pivo Tesák ochutnat a zakoupit:
Potraviny M-Centrum

Slepičí trh 7
66902 Znojmo

LAA Bomba

Hevlín 473

laa bomba shopping center

U Kacetlů

Tasovice

Restaurace Gaudeo

Camp Vranovská pláž

BAR MANA MANA

Camp Vranovská pláž

Restaurace Heurigen a FENIX 

GAWAIN s.r.o.
Chvalovice-Hatě

  

Restaurace Burg

GAWAIN s.r.o.

Chvalovice -Hatě

 

Muzeum Terra Technica

GAWAIN s.r.o.
Chvalovice-Hatě

Restaurace Formosa

Náměstí 54
Vranov nad Dyjí 671 03

Restaurace Na kopečku

Podhradí nad Dyjí

Penzion U Hrádku

Lukov 25 ,669 02

VOLAREZA Chatová osada

Bítov 351
671 10 Bítov

KOUPALIŠTĚ Moravské Budějovice

Komenského sady 1642

RESTAURACE U ZLATÉ KONVE

Masarykovo náměstí, Znojmo

RESTAURACE HEROLD

Havlíčková náměstí, Vranov nad Dyjí

CHATA LUCKA

Bítov, Horka

Čerpací stanice OMW

Pražská, Znojmo

Čerpací stanice SHELL

Únanov

Příležitostně:
Kaštan bar

Náměstí Armády
66902 Znojmo

Pivnice Šnek

Masarykovo náměstí
66902 Znojmo

Pivnice Zastávka

Gorkého 45
Brno

Lucky's Bar

Skalní 89/2 
Třebíč

 
fotogalerie: 

Copyright © 2020. All Rights Reserved.