Cyklodoprava na Znojemsku

 

Milovníci cyklistiky mají na Znojemsku řadu možností, jak se s pomocí autobusu pohodlně i se svým kolem přiblížit k vybranému cíli.

Mohou využít několik pravidelných cyklobusů, které o víkendech a svátcích spojují Znojmo s Vranovskem, národním parkem Podyjí a Vranovskou přehradou. Některé zajedou až do rakouského Drosendorfu, kde je možné přestoupit na cykloturistický vlak ReblausExpress. O letních prázdninách pak jezdí cyklobusy každý den.

Cyklobusy jsou vyznačeny symbolem kola v záhlaví jízdních řádů pravidelných autobusových linek (na Znojemsku 816, 817, 830 a 108). Jsou vybavené přívěsem pro 24 jízdních kol. Kapacita bývá dostatečná, a tak se rezervace ani neposkytují.

Jízdenky koupíte přímo u řidiče. Z bezpečnostních důvodů je nakládka a vykládka kola možná jen na zastávkách označených v jízdním řádu symbolem kola. O nástupu či výstupu s kolem vždy nejprve informujte řidiče. Nakládání, vykládání a upevňování (elektro)kola si zajišťuje cestující sám, řidič pouze předá příslušné úchyty a zkontroluje správnost upevnění. Cestující je zároveň povinen před naložením sejmout z kola všechny cenné věci a věci, které by se mohly za jízdy uvolnit. Přeprava (elektro)koloběžek je možná také – přímo ve vozidle – ty do 120 cm se přepravují zdarma, musí být ale složené.

Cyklobusy směr Vranovsko jsou nasazeny na 3 linky vyjíždějící ze Znojma, aut. nádr.:

 

Po Znojemsku můžete vyrazit s jízdenkami IDS JMK i vlaky např. do Citonic, Šumné, Šatova nebo Retzu(AT). Spojení Znojemska s Brnem o víkendu zajišťují expresní cyklobusy na lince 108.

  • Linka 816: Znojmo – Lesná – Vranov nad Dyjí – Lančov – Starý Petřín – Šafov – Uherčice – Drosendorf (AT) (o víkendech) nebo Bítov (v pracovní dny o prázdninách).

  • Linka 817 Znojmo – Hradiště – Podmolí – Čížov (NP Podyjí) – Lesná – Vranov nad Dyjí.

  • Linka 830 Vranov nad Dyjí – Lesná – Vranovská pláž – Štítary – Zálesí – Bítov (– Vysočany – Korolupy – Uherčice).

Copyright © 2020. All Rights Reserved.